Meню

Про співпрацю з органами влади з метою збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду області

12.01.2018

Про співпрацю з органами влади з метою збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду області

 

 

Зважаючи на те, що серед завдань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області є не лише виплата пенсій, а й вжиття заходів з метою захисту прав застрахованих осіб на гідне соціальне та пенсійне забезпечення, працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснюється систематичний аналіз звітності страхувальників області на предмет виявлення роботодавців, які порушують законодавство про оплату праці та використовують різні схеми мінімізації заробітної плати (неповна зайнятість, договори цивільно-правового характеру замість трудових договорів, та ін).

Для вжиття до роботодавців заходів, в межах чинного законодавства, до Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області, Управління Держпраці у Чернівецькій області, галузевих профспілок та об’єднаних територіальних громад надсилаються відповідні інформаційні матеріали. Загалом, до органів влади та місцевого самоврядування з початку року передано матеріали щодо 3150 роботодавців, Управління Держпраці у Чернівецькій області – 5300, соціальних партнерів – 1766, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області – 4419 роботодавців. Результатом співпраці з органами влади та контролюючими органами є зменшення в області, порівняно з початком року, кількості роботодавців, які нараховують заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру, на 139 роботодавців, а працівників – на 2955 осіб.

Завдяки тісній співпраці з органами влади, державної виконавчої служби та контролюючими органами з початку 2017 року мобілізовано власних доходів до бюджету Пенсійного фонду України на 60,3% більше, ніж за відповідний період 2016 року. Цьому сприяла як безпосередня робота з платниками щодо сплати поточних зобов’язань, з боржниками – щодо погашення заборгованості перед бюджетом Пенсійного фонду, так і робота, спрямована на легалізацію заробітної плати та детінізацію зайнятості. В результаті вжитих заходів легалізовано працю понад 5,1 тис. найманих працівників, а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду становили 3,2 млн.грн.

Фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 60