Meню

Легальна зайнятість та достойна оплата праці – запорука соціального захисту та гідних пенсійних

05.01.2018

Легальна зайнятість та достойна оплата праці – запорука соціального захисту та гідних пенсійних

 

 

Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили та не укладають з працівниками трудові договори, які передбачені чинним законодавством. Однак, найманий працівник, який погоджується на неофіційну зайнятість, власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, від якого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат, на матеріальну допомогу у разі настання безробіття, компенсації при тимчасовій непрацездатності та ін.

Нажаль, також наявні непоодинокі ситуації, коли працівники отримують офіційну заробітну плату меншу, за визначений законодавством мінімальний розмір, а решту зарплати – у “конверті”.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно опрацьовується перелік страхувальників, які нараховують заробітну плату застрахованим особам в розмірі меншому, ніж мінімальний. За останніми звітними даними у області налічується 821 роботодавець, які нараховують зарплату 2426 найманим працівникам менше мінімального розміру. Переліки таких роботодавців, відповідно до вимог чинних нормативних документів, надсилаються до Управління Держпраці у Чернівецькій області для здійснення перевірок щодо дотримання норм законодавства про працю.

Хочемо відмітити, що отримуючи мізерну заробітну плату, працівники отримуватимуть і низькі соціальні виплати, а при досягненні пенсійного віку не зможуть розраховувати на вищий розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний.

З огляду на зазначене вище, в чергове звертаємось до роботодавців області!  Усвідомте свою відповідальність за працівників та подбайте про їх добробут, адже тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці, дозволить вашим працівникам уникнути ризиків, пов’язаних із соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин та пенсійним забезпеченням у майбутньому!

Фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

 

Кількість переглядів: 118