Meню

На Буковині провадять інформаційну кампанію щодо запроваджених з 1 січня змін у пенсійному законодавстві

04.01.2018

На Буковині провадять інформаційну кампанію щодо запроваджених з 1 січня змін у пенсійному законодавстві

 

 

Задля роз’яснення змін, які відбулися у пенсійному законодавстві, та яких ще новин очікувати пенсіонерам з настанням Нового року, заступник начальника управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Ганна Московчук надала інтерв’ю кореспонденту місцевого телеканалу ТВА.

Першою зміною пенсійного законодавства, що запрацювала з настанням Нового 2018 року, представник Фонду назвала збільшення мінімального розміру пенсій до 1489 грн. 20 коп. для непрацюючих 65-річних осіб зі значним страховим стажем (30 років у жінок та 35 – у чоловіків). Порівняно з груднем 2017 року у 42142 буковинських пенсіонерів пенсія зросла на 2,5% .  З 1 січня збільшено також максимальний розмір пенсій з 10740 грн. до 13730 грн. Друге нововведення - збільшення страхового стажу для виходу на пенсію. Зокрема, Ганна Московчук зазначила, що до кінця минулого року право на пенсійне забезпечення змогли реалізувати 60-літні особи за наявності 15 років страхового стажу, а з 1 січня 2018 року вимога за останнім критерієм зросла до 25 років та в подальшому зростатиме щороку на рік до досягнення 35-річної позначки у 2028 році.

У  зв’язку з цим представник Фонду детально зупинилась на запроваджених з 1 січня змінах щодо зарахування до страхового стажу періодів підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування та фіксованого податку та нагадала про інші періоди, що зараховуються до стажу, окрім періодів роботи та ведення підприємницької діяльності.

Відповідаючи на запитання кореспондента про можливість «докупівлі» стажу за його нестачі, Ганна Московчук повідомила, що особи, які незабаром досягнуть пенсійного віку, але не мають достатнього страхового стажу для набуття права на пенсійне забезпечення, можуть поповнити його шляхом добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

На завершення розмови фахівець Фонду закликала буковинців завчасно звертатись до пенсійної служби задля попередньої оцінки права на пенсійне забезпечення, визначення наявного страхового стажу та звернулася з проханням надавати максимально повні відомості про ті обставини, що можуть вплинути на розрахунок стажу для визначення права на пенсію.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 130