Meню

В ефірі районного радіомовлення «Вісник Хотинщини» – про пенсійну реформу

12.10.2017

В ефірі районного радіомовлення «Вісник Хотинщини» – про пенсійну реформу

 

Заступник начальника управління-начальник відділу звернення громадян Хотинського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Альона Печерова поінформувала слухачів місцевого радіомовлення “Вісник Хотинщини” про основні положення  Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Наголосила, що починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років, а вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися до 2028 року, щороку на один рік.

Повідомила, що під час перехідного періоду 2017-2019 років застосовуватимуться такі правила призначення пенсії за віком: у 2017 році з застосуванням рівня середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3764,4 гривні та величини оцінки одного року стажу – 1,35%; у 2018 році – з застосуванням рівня середньої зарплати за 2016-2018 роки та вартості одного року стажу – 1%.

Зазначила, що з 1 жовтня відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Акцентувала, що мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, 1 жовтня встановлена на рівні 1452 грн. Для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн.

Запропонувала зареєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та отримувати інформацію зі своєї облікової картки  про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески із системи персоніфікованого обліку.

 

Вікторія Бойко,  провідний спеціаліст відділу звернення громадян Хотинського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 88