Meню

На Кельменеччині триває роз’яснення основних положень пенсійної реформи

12.10.2017

На Кельменеччині триває роз’яснення основних положень пенсійної реформи

 

Головний спеціаліст відділу з питань призначення та перерахунків пенсій Кельменецького управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Тетяна Пилипчук  провела  зустрічі з жителями сіл Бурдюг та Вовчинець.  

Поінформувала про складові пенсійної реформи. Надала роз’яснення щодо перерахунку пенсій відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески. Звернула увагу, що пенсія українців залежить від трьох показників:  заробітної плати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.

Зазначила, що починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років. Вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися до 2028 року, щороку на один рік.

Розповіла про умови призначення різних видів пенсії, порядок подання документів для призначення пенсії, зарахування до страхового стажу періодів навчання, виплати грошової допомоги працівникам освіти при виході на пенсію за віком, здійснення перерахунку пенсії. Поінформувала про можливість добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

Підкреслила, що лише легальні трудові відносини, офіційна заробітна плата та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці спроможні забезпечити гідну пенсію в майбутньому.

Повідомила, що інформацію про результати проведеного перерахунку пенсій з 01.10.2017 можна отримати на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, а також по відеозв’язку та за телефоном «гарячої» лінії.

 

Наталя Бабин, начальник відділу звернення громадян Кельменецького управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 94