Meню

Жителям села Бузовиця - про пенсійну реформу

12.10.2017

Жителям села Бузовиця - про пенсійну реформу

 

Про зміни запроваджені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” йшлося під час зустрічей начальника відділу звернення громадян Кельменецького управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Наталі Бабин із педагогами та старшокласниками навчально-виховного комплексу, приватними підприємцями та мешканцями села Бузовиця.

Посадовець зазначила, що прийняття пенсійної реформи передбачає проведення цілого комплексу змін у системі пенсійного забезпечення, що забезпечить проведення постійного та безпосереднього процесу осучаснення пенсій.

Наголосила, що пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Акцентувала, що з 1 жовтня відновлюється виплата пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Особливу увагу звернула на те, що починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років, і, що вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися до 2028 року, щороку на один рік.

Надала роз’яснення щодо призначення пенсії за вислугу років та на пільгових умовах, виплати одноразової грошової допомоги працівникам освіти, порядку зарахування до страхового стажу різних періодів діяльності особи, укладення договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні

Зосередила увагу на негативних наслідках неофіційного працевлаштування.

Нагадала, що пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Фонду про працевлаштування або звільнення з роботи та інші обставини, що впливають на пенсійне забезпечення.. Акцентувала увагу присутніх на можливості завчасного подання документів до органів Пенсійного фонду для їх правової оцінки.

Роздала присутнім інформаційні матеріали з пенсійної тематики та звернула увагу, що інформацію про результати жовтневих перерахунків пенсій можна отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за телефоном «гарячої» лінії або скориставшись веб-сайтом Пенсійного фонду.

 

Наталя Бабин, начальник відділу звернення громадян Кельменецького управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 85