Meню

Жителям сіл Хотинського району надали роз’яснення складових пенсійної реформи

11.10.2017

Жителям сіл Хотинського району надали роз’яснення складових пенсійної реформи

 

Фахівці Хотинського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провели ряд інформаційно - роз’яснювальних заходів з питання осучаснення пенсійних виплат з 01 жовтня 2017 року для жителів сіл Ширівці, Зарожани, Малинці, Шилівці. Під час зустрічей з населенням надали роз’яснення про складові пенсійної реформи, їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески. Звернули увагу, що пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.

Акцентували увагу, що починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років. Зауважили, що вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися, щороку на один рік. Особи, які матимуть право на пенсію за віком у віці 63 роки за наявності на 1 січня 2018 року від 15 до 25 років. Додали, що  з 1 жовтня буде відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

На перехідний період 2017-2019 років застосовуватимуться такі правила призначення пенсії за віком: у 2017 році з застосуванням рівня середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3764,4 гривні та величини оцінки одного року стажу – 1,35%; у 2018 році – з застосуванням рівня середньої зарплати за 2016-2018 роки та вартості одного року стажу – 1%.

Звернули увагу,що з 1 жовтня мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн. Для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн.

Повідомили що додаткову інформацію про результати жовтневих перерахунків пенсій громадяни можуть отримати через веб – портал Пенсійного фонду України, через  відеозв’язок, «гарячу» телефонну лінію. 

Альона Печерова, заступник начальника управління -начальник відділу звернення громадян Хотинського управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Кількість переглядів: 99