Meню

Співпрацюємо з органами влади з метою збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду області

11.09.2017

Співпрацюємо з органами влади з метою збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду області

 

Задля досягнення кінцевого результату роботи – своєчасної та у повному обсязі виплати пенсій пенсіонерам краю, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щоденно працює над питаннями наповнення бюджету Пенсійного фонду України власними доходами.

Завдяки проведеній роботі за січень-серпень 2017 року мобілізовано власних доходів до бюджету Пенсійного фонду України на 55,0% більше, ніж за відповідний період 2016 року. Цьому сприяла безпосередня робота з платниками щодо сплати поточних зобов’язань, опрацювання боргу у судовому порядку, взаємодія з органами державної виконавчої служби з питань стягнення заборгованості з боржників, які добровільно не перераховують платежі до бюджету Фонду, заслуховування керівників підприємств-боржників на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї, та ін. 

Основними факторами, що впливають на наповнення пенсійного бюджету є офіційна зайнятість, чисельність працюючих, за яких сплачується єдиний внесок та рівень заробітної плати працюючих. З метою соціального захисту майбутніх пенсіонерів щомісячно здійснюється аналіз звітності страхувальників на предмет виявлення тих, які порушують мінімальні соціальні гарантії найманих працівників, за результатами якого до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, Управління Держпраці у Чернівецькій області, галузевих профспілок та об’єднаних територіальних громад надсилаються переліки роботодавців, які мінімізують заробітну плату найманим працівникам та по звітності яких наявні ознаки порушення законодавства про працю. Загалом, з метою забезпечення вжиття заходів, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства про працю в частині мінімальної заробітної плати, результати таких аналізів з початку року передано до органів місцевого самоврядування щодо 2698 роботодавців, Управління Держпраці у Чернівецькій області – 4893, соціальних партнерів – 1273, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області – 4127.

На засіданнях робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, за надісланими нами переліками, заслухано понад 500 роботодавців, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру.

У результаті проведення усіх спільних заходів з початку року легалізовано працю 3,4 тисячі найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, додаткові надходження частини єдиного внеску до бюджету Пенсійного фонду становили 2,2 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2016 року кількість легалізованих робочих місць є на 40% більшою, додаткові надходження від заходів легалізації зросли до бюджету Пенсійного фонду – на 1,2 млн. грн.

Фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

 

 

Кількість переглядів: 63