Meню

 

Запобігання проявам корупції

 

 

Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції

 

Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції

в  Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

за І півріччя  2017 року

 

Важливим напрямком діяльності органів Пенсійного фонду в Чернівецькій області є запобігання та протидія корупційним явищам. Протягом І півріччя 2017 року продовжувалась робота з працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з вище зазначеного питання.

На виконання наказу Пенсійного фонду України №30 від 28.02.2017 “Про програму Пенсійного фонду України щодо впровадження антикорупційних заходів на 2017 рік” Головним управлінням розроблено та затверджено наказом №113 від 21.03.2017 План антикорупційних заходів на 2017 рік в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Відповідальність за виконання заходів покладено на першого заступника, заступників начальника Головного управління та керівників структурних підрозділів Головного управління (відповідно до напрямків роботи). 

Значна увага приділялась навчальній роботі. З початку 2017 року у структурних підрозділах Фонду області проведено 113 занять, лекцій, семінарів, апаратних та тематичних нарад з питань запобігання корупції. Основною тематикою таких семінарів були: роз’яснення щодо порядку заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виникнення та врегулювання конфлікту інтересів, вивчення правил етичної поведінки державних службовців Фонду, запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, обмеження щодо отримання подарунків та інші.

Інформація в наш час є одним з ключових ресурсів. Протягом січня-червня 2017 року  в засобах масової інформації розміщено 154 матеріали. Основна тематика розміщених матеріалів – це  зміни, які відбуваються у пенсійному законодавстві, висвітлення роботи Головного управління щодо роз’яснення антикорупційного законодавства, відкритість та прозорість роботи структурних підрозділів Фонду області для пересічних громадян тощо.

Одним із заходів, спрямованих на запобігання корупції, є обов’язок для всіх державних службовців подавати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Так, протягом І півріччя поточного року працівниками органів Фонду області подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 629 декларацій (в тому числі 570 щорічних та 59 декларацій перед звільненням), 76 декларацій подано особами, що припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави в 2016 році.

Поряд з тим, зафіксовано 51 випадок неподання та 3 випадки несвоєчасного подання декларацій особами, які звільнилися, або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави. По всіх встановлених фактах порушення антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю направлено повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Важливим питанням є запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Протягом І півріччя 2017 року в органах Фонду в області не зафіксовано випадків виникнення конфлікту інтересів. В Головному управлінні діє механізм багатоступеневого внутрішнього контролю за опрацюванням пенсійної документації, зокрема, починаючи з прийому громадян, та закінчуючи контролем щодо нарахування пенсійних виплат.  Всі без виключення пенсії, які призначені, перераховані  районними управліннями (відділами) обслуговування громадян проходять перевірку у відділі контролю за призначенням та перерахунками пенсій управління з координації та контролю за виплатою пенсій Головного управління.  Таким чином, даний вид контролю мінімізує шанси на неправомірне призначення чи перерахунок пенсії, в тому числі і врегулювання конфлікту інтересів в частині застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчинення нею певних дій чи прийняття рішень.

У квітні-травні поточного року проведено перевірку шодо всіх державних службовців Головного управління за допомогою програмного забезпечення ВЕБ-СОК на предмет дотримання норм статті 25 Закону №1700-VІI  в частині обмеження сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. В результаті перевірки порушень не виявлено.

У поточному році сектором з питань запобігання та виявлення корупції  управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Головного управління  проведено дослідження стану роботи по дотриманню антикорупційного законодавства в управлінні Пенсійного фонду України в Новоселицькому районів, управлінні обслуговування громадян по м.Чернівці,  Заставнівському та Сторожинецькому управліннях обслуговування громадян Головного управління. У результаті перевірки встановлено, що робота зазначених управлінь відповідає нормам антикорупційного законодавства.

В місцях прийому громадян структурних підрозділів обслуговування громадян Головного управління розміщені антикорупційні скриньки, що забезпечують право громадян на інформування щодо можливих корупційних проявів посадових осіб органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Крім того, на офіційному сайті Головного управління розміщена інформація про законодавство у сфері запобігання та протидії корупції та контактні номери телефонів, на які також можна повідомляти про неправомірні дії державних службовців Пенсійного фонду.

З метою недопущення та посилення контролю за діяльністю спеціалістів Головного управління, службові приміщення, в яких безпосередньо здійснюється прийом громадян, в цілому облаштовано системами відео спостереження з можливістю віддаленого доступу та контролю з боку посадових осіб.

Стан виконання вимог Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» в органах Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 15.06.2017 розглянуто на засіданні колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

В загальному, проведення організаційно-управлінських заходів щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства в органах Пенсійного фонду України в області дозволило забезпечити неухильне дотримання законодавчих вимог та спеціальних обмежень всіма державними службовцями.

 

Начальник  управління  внутрішнього аудиту та фінансового контролю                                                  Т.М.Поштар


Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за І квартал 2017 року.


Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Головному та підвідомчих управліннях Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за  2016 рік.