Meню

 

Страхувальникам та застрахованим особам

 

 

Дистанційні навчання щодо виправлення помилок у звітах за формою Додаток 4 | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Дистанційні навчання щодо виправлення помилок у звітах за формою Додаток 4

 

 


До уваги бухгалтерів!

 

Управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє про запровадження практики постійно-діючого навчання-семінару для страхувальників з питань заповнення звітності в розрізі застрахованих осіб, яка надходить до Фонду.

 З метою проведення предметного, ефективного навчання та висвітлення саме тих питань, які дійсно цікавлять або турбують Вас пропонуємо, звертатися до відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів за номером телефону 52-74-23. Ваші дзвінки обов’язково будуть враховані для формування навчальних груп за кількістю учасників та тематикою питань.

Під час заняття Ви отримаєте інформацію не тільки щодо формування відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, але і дізнаєтесь про методику формування даних, практику та технологію використання протоколів контролю звітності. Доречно приймати участь у навчанні-семінарі новоствореним роботодавцям.

Навчання-семінар буде проводитися на базі Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за адресою: м.Чернівці, вул.Головна, 205 (зупинка  «Легмаш»), кожного останнього вівторка  місяця з 15:00 до 16:00. Дзвінки для реєстрації  учасників (підтвердження участі) та отримання питань приймаються постійно, з 10:00 до 17:00 (понеділок – п’ятниця).

Заздалегідь вдячний за співпрацю в частині прийняття участі в майбутніх навчаннях.

 

Микола Паламарюк, заступник начальника відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів

 


До уваги страхувальників!

При формуванні щомісячної звітності страхувальники повинні керуватися вимогами «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.04.2015 за №435, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905 (далі – Порядок 435).

Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI одним із завдань Пенсійного фонду є формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру. Дані до реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення вносяться на підставі звітності страхувальників. Сьогодні щомісячна звітність подається платниками до органів доходів і зборів та передається до Пенсійного фонду України в порядку міжвідомчого обміну інформацією.

Враховуючи норми Порядку 435, звертаємо увагу страхувальників на те, що у випадку формування звіту без дотримання вимог Порядку 435, звіт вважається таким, що НЕ ПОДАВАВСЯ (п.8 розділу ІІ Порядку 435). Наслідком неподаного звіту є невнесення відомостей в розрізі застрахованих осіб з такого звіту до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, що призводить до втрати страхового стажу застрахованими особами та порушення їх конституційного права на його зарахування. В такому випадку страхувальник повинен сформувати звіт відповідно до вимог Порядку 435 та подати його повторно до органу доходів і зборів за місцем обліку. 

За результатами аналізу помилок, які допускають страхувальники при формуванні звіту за формою Додаток 4 в розрізі застрахованих осіб, Головним управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області запроваджено дистанційні навчання щодо виправлення помилок у звітах за формою «Додаток 4». Кожен страхувальник може зайти на сторінку Головного управління http://pfu-cv.gov.ua/ в рубрику «Каталог послуг Страхувальникам - Дистанційні навчання щодо виправлення помилок у звітах за формою Додаток 4» та переглянути типові помилки, які допускаються платниками при формуванні таблиць звітності, які стосуються застрахованих осіб, і отримати відповідь як їх виправити.

Водночас акцентовуємо увагу, що при поданні звіту з використанням ЕЦП, друга квитанція, яку отримує страхувальник, містить інформацію щодо протоколу контролю поданого звіту. Тобто, якщо звіт подано з помилками, то це буде відображено в даній квитанції. Тому радимо всім страхувальникам приділяти особливу увагу змісту квитанції №2. За необхідності вживати заходів щодо оперативного виправлення допущених помилок та переподання звіту у визначені терміни відповідно до вимог Порядку 435 до органу доходів і зборів за місцем обліку.

 

Оксана Андрух, головний спеціаліст відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів