Meню

 

ВАЖЛИВО

Пенсійне забезпечення наукових працівників в умовах реформування пенсійної системи | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

12.12.2017

Пенсійне забезпечення наукових працівників в умовах реформування пенсійної системи

 

З 11.10.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148–VІІІ від 03.10.2017, яким реалізовано реформу пенсійної системи, що полягає, в тому числі, в запровадженні єдиного підходу для призначення пенсій окремим категоріям громадян, які до цього могли скористатись правом обчислення пенсії за спеціальною формулою.

З прийняттям цього Закону змінено умови пенсійного забезпечення осіб, які за раніше діючим законодавством мали право на призначення спеціальної пенсії, зокрема, внесено зміни до статті 37 Закону України «Про наукову і науково–технічну діяльність» № 848-VIII від 26.11.2015. Відтак з 11.10.2017 пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються виключно за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За тими особами, які реалізували право виходу на пенсію на умовах Закону України «Про наукову і науково–технічну діяльність», зберігається право на спеціальне пенсійне забезпечення і в подальшому.

Крім того, з 1 жовтня 2017 року змінилися умови виплати пенсій для працюючих пенсіонерів.

 Працюючим пенсіонерам у період роботи виплата пенсії, призначеної на умовах Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», з 1 жовтня 2017 року поновлюється у в розмірах, визначених цим законом.

У випадку, якщо особа, якій призначено пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» після 01.10.2011 (тобто до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»), працює на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII або на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», з 1 жовтня 2017 року у період роботи пенсія такій особі виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Після звільнення з роботи пенсії виплачуватимуться у призначеному розмірі за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Водночас зазначені обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються до осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Якщо особі призначено наукову пенсію до 01.10.2011, з 1 жовтня 2017 року в період роботи, незалежно від займаної посади, пенсія виплачується у розмірі, що був встановлений Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 


Кількість переглядів: 206

 

 

Матеріали розділу

 


Шановні відвідувачі сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області!
До уваги нотаріусів! Про подання звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна
Оподаткування пенсій більше не буде
Членам сімей загиблих під час участі у Революції Гідності надано право дострокового виходу на пенсію за віком
Органи Пенсійного Фонду готові до перерахунку "військових" пенсій
До уваги “військових” пенсіонерів
Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати
Шановні буковинці!
Результати діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за 2017 рік
Пенсійне забезпечення державних службовців в умовах реформування пенсійної системи