Meню

 

ВАЖЛИВО

Від розміру заробітної плати залежить розмір майбутньої пенсійної виплати | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

05.12.2017

Від розміру заробітної плати залежить розмір майбутньої пенсійної виплати

 

У сучасній системі ринкових відносин ринок праці є однією з найбільших обговорюваних тем, адже найбільшою його проблемою є зайнятість населення та розміри заробітної плати. І це є цілком закономірною тенденцією, оскільки ці проблеми належать не тільки до економічної та політичної сфери, а й до соціальної та сфери трудових відносин.

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя та отримувати заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Однак окремі роботодавці ігнорують зазначені законодавством норми, не укладаючи трудові договори з працівниками та виплачуючи їм зарплату «в конвертах», або  оформляють їх на мінімальні ставки заробітної плати (Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року – 3200 грн.) для того, щоб зменшити податкове навантаження.

За даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування 23,2 тис. застрахованих осіб отримують заробітну плату меншу мінімального розміру, 16,5% від усіх застрахованих осіб, та 13,0 тис. осіб (близько 10%) – на рівні 3200 грн. Отримуючи мінімальну заробітну плату, такі застраховані особи, на жаль, не можуть розраховувати на достойні пенсійні виплати в майбутньому, оскільки заробітна плата, яка видається їм «у конверті», не є офіційно задокументованою, на її суму не нараховується єдиний внесок, тому вона не враховується при розрахунку розміру пенсійної виплати.

Насторожує той факт, що 746 керівників господарюючих суб’єктів, які є роботодавцями, для близько 4,0 тис. працівників, нараховують собі заробітну плату меншу мінімального розміру.

Принагідно в черговий раз нагадуємо роботодавцям та громадянам області про те, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З метою захисту прав застрахованих осіб на соціальне та майбутнє пенсійне забезпечення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проводиться аналіз щомісячної звітності страхувальників на предмет виявлення роботодавців, які не здійснюють доплату до мінімального страхового внеску у разі нарахування заробітної плати менше мінімального розміру. У листопаді 2017 року до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області надіслано перелік 638 страхувальників, які нараховуючи більше 2,2 тис. найманим працівникам заробітну плату в розмірі нижчому, ніж законодавчо встановлений мінімум, не нараховували єдиний внесок на суму різниці між мінімальною та фактичною заробітною платою.

Також для здійснення перевірок та вжиття визначених законодавством заходів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно надсилається до Управління Держпраці у Чернівецькій області інформація про роботодавців, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру, та за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зарплати та зайнятості.

Шановні краяни! Погоджуйтеся лише на легальні заробітки та вимагайте від роботодавця достойної винагороди своєї праці і сплати страхових внесків!

 

Фінансово-економічне управління Головного

 управління Пенсійного фонду України

в Чернівецькій області

 

 


Кількість переглядів: 238

 

 

Матеріали розділу

 


Шановні відвідувачі сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області!
До уваги нотаріусів! Про подання звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна
Оподаткування пенсій більше не буде
Членам сімей загиблих під час участі у Революції Гідності надано право дострокового виходу на пенсію за віком
Органи Пенсійного Фонду готові до перерахунку "військових" пенсій
До уваги “військових” пенсіонерів
Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати
Шановні буковинці!
Результати діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за 2017 рік
Пенсійне забезпечення державних службовців в умовах реформування пенсійної системи