Meню

 

ВАЖЛИВО

До уваги страхувальників! Відображення лікарняних та відпускних у звіті ЄСВ | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

04.08.2017

До уваги страхувальників! Відображення лікарняних та відпускних у звіті ЄСВ

 

Відображення лікарняних та відпускних у звіті ЄСВ

Одним із питань при складанні звіту з ЄСВ залишається правильність відображення відпускних та лікарняних, отож нагадуємо “Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” регламентується наказом Міністерства фінансів України  №435 від 14.04.2015.

Суми відпускних та лікарняних найманих працівників обов’язково повинні бути відображені у звіті ЄСВ за формою «Додаток 4» (Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів).

Зазначені види нарахувань відображаються у таблиці 1 (Нарахування єдиного внеску) та таблиці 6 (Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам) звіту ЄСВ. Однак, лікарняні та відпускні мають певні особливості у відображенні. Розглянемо, за змістом реквізитів звіту, де саме відображаються згадані нарахування і яким чином.

Лікарняні

Лікарняний листок повинен бути відображений у тому місяці, в якому працівник надав його роботодавцю, але не пізніше 12 календарних місяців від дня його закриття.

У таблиці 1 «Додатку 4» лікарняні знаходять своє відображення:

  • рядок 1.3 – сума нарахованих лікарняних за перші 5 днів тимчасової непрацездатності;
  • рядок 1.4 – допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду соціального страхування;
  • рядок 2.1 – сума ЄСВ (база нарахування за лікарняними не  відокремлюється і зазначається загальною сумою разом із іншими нарахуваннями).

 

Слід зазначити, що таблиця 1 (Нарахування єдиного внеску) декларує загальні суми єдиного внеску нараховані у звітному місяці, і тому фактично формується, як підсумок частини звіту в розрізі застрахованих осіб (таблиця 6 ((Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам)). Рядок 1.3 та рядок 1.4 Таблиці 1 повинні розраховуватися (визначатися) страхувальником самостійно, оскільки таблиця 6 не передбачає відокремлення сум нарахованих лікарняних за перші 5 днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Проте, для того, щоб неприпуститися помилки щодо сум нарахованих лікарняних в цілому по звіту, орієнтиром може слугувати категорія застрахованої особи, що пов’язана з лікарняними виплатами, яка відображається в таблиці 6. Отже, сума рядка 1.3 та рядка 1.4 Таблиці 1 повинна відповідати загальній сумі по всіх застрахованих особах у яких було застосовано в рядках таблиці 6 відповідні коди застрахованих осіб.

У таблиці 6 додатку 4 відображаються лікарняні, виплачені у звітному місяці за кожного працівника, якому вони нараховувались, і за кожен місяць окремо.

Лікарняні відображаються спеціальними кодами категорій застрахованих осіб (Реквізит 9 Таблиця 6):

«29» – сума допомоги з тимчасової непрацездатності, на яку нараховуються 22% ЄСВ;

«36» – сума допомоги з тимчасової непрацездатності для працюючих інвалідів (8,41% ЄСВ).

Вказують такі нарахування в окремих рядках із розбиттям по місяцях, на які припадають нарахування. Обов’язково заповнюється місяць і рік, за які нараховані лікарняні (Реквізит 11 Таблиці 6) та кількість календарних днів тимчасової непрацездатності ( Реквізит 13 Таблиці 6).

Відпускні

У таблиці 1 додатку 4 відпускні відображаються в рядках 1.1 та 1.2 разом із основною заробітною платою, оскільки вони входять до складу додаткової заробітної плати. Нарахування ЄСВ на відпускні відображаються в графі 3.1 разом із іншими нарахуваннями.

У таблиці 6 додатку 4 відпускні відображаються з типом нарахування «10» із обов’язковим розбиттям сум за відповідні періоди із заповненням місяця та року.

Слід зазначити, що у випадку, коли працівнику відпускні були нараховані за повний наступний місяць, то у звіті за наступний місяць у таблиці 6 обов’язково потрібно відобразити цього працівника із сумою заробітної плати 0,00 грн.

Також після нарахування лікарняних та відпускних потрібно перевірити чи дотримується норма закону про мінімальний внесок ЄСВ. Якщо загальна суми заробітної плати та лікарняних (відпускних) за певний звітний місяць становлять менше мінімальної заробітної плати, то обов’язково потрібно зробити донарахування до мінімального внеску ЄСВ та відобразити його у звітності.

 

Галина.Барабащук, провідний спеціаліст відділу інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів          

 


Кількість переглядів: 180

 

 

Матеріали розділу

 


Шановні відвідувачі сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області!
До уваги нотаріусів! Про подання звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна
Оподаткування пенсій більше не буде
Членам сімей загиблих під час участі у Революції Гідності надано право дострокового виходу на пенсію за віком
Органи Пенсійного Фонду готові до перерахунку "військових" пенсій
До уваги “військових” пенсіонерів
Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати
Шановні буковинці!
Результати діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за 2017 рік
Пенсійне забезпечення державних службовців в умовах реформування пенсійної системи