Meню

 

ВАЖЛИВО

Лише офіційно працевлаштований працівник набуває страховий стаж, необхідний для призначення пенсії в майбутньому! | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

04.08.2017

Лише офіційно працевлаштований працівник набуває страховий стаж, необхідний для призначення пенсії в майбутньому!

 

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення, адже чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом і зовсім не декларують оплату їхньої праці.

Погодившись на одержання зарплати у “конверті”, більшість громадян не задумується, що свідомо обкрадають самі себе, т.я. з цієї зарплати роботодавцем не сплачується страховий (а з 01.01.2011 – єдиний соціальний) внесок та, відповідно, період такої трудової діяльності не зараховується до страхового стажу, а зарплата не враховується при обчисленні пенсії.

Виплачуючи працівникам заробітну плату менше мінімального розміру, роботодавці не лише порушують конституційне право працівників на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, а й прирікають їх на мізерні пенсії у майбутньому.

Нагадаємо, що з метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачено: “У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. Тобто, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, роботодавець зобов’язаний сплатити внески у розмірі 22% з мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Тож, вкотре наголошуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно працевлаштований найманий працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску у розмірі не менше мінімального, набуває страховий стаж, необхідний для призначення соціальних та пенсійних виплат.

 

Фінансово-економічне управління Головного  управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 


Кількість переглядів: 167

 

 

Матеріали розділу

 


Шановні відвідувачі сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області!
До уваги нотаріусів! Про подання звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна
Оподаткування пенсій більше не буде
Членам сімей загиблих під час участі у Революції Гідності надано право дострокового виходу на пенсію за віком
Органи Пенсійного Фонду готові до перерахунку "військових" пенсій
До уваги “військових” пенсіонерів
Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати
Шановні буковинці!
Результати діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за 2017 рік
Пенсійне забезпечення державних службовців в умовах реформування пенсійної системи