Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Хотинський район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Хотинський район

 

Площа: 716 кв. км.

Населення: 63,1 тис. чол.

Кількість пенсіонерів: 18257

 

Хотинський район розміщений у північно – східній частині Чернівецької області і займає територію 716 кв. км. До складу району входить місто Хотин та 38 сільських населених пунктів.

Район межує: на півночі – з Тернопільською і Хмельницькою областями, на заході – з Заставнівським, на півдні – з Новоселицьким і на сході – з Кельминецьким районами Чернівецької області. По території району протікають 4 річки. Найбільша з них – р. Дністер, довжиною по границі району 55 км., відмежовує його  від Тернопільської і Хмельницької областей з північно – східного боку.

Хотинський район Чернівецької області утворений у вересні 1940 року. Його населення складає 63,1 тис. чол. З них 9,5 тис. чол. проживає у м. Хотині. Корінне населення – українці 55,6 тис. чол., або 88,1%, інші  національні меншини – росіяни, білоруси, молдовани, євреї, румуни та інші – 7,5 тис. чол., або 11,9%.

Однією з головних галузей народногосподарського комплексу району є промисловість, яку представляють підприємства різних форм власності.

Основна частина земель району зайнята сільськогосподарськими угіддями.

Візитною карткою району є садівництво. Більше 8,5 тисяч гектарів землі займають фруктові сади.

Район багатий на природні ресурси. Мінерально – сировинна база в основному складається з сировини для виробництва будівельних матеріалів, є мінеральні води та інші корисні копалини.

На території району знаходиться 69 пам’яток історії, 1 пам’ятка архітектури, 30 природоохоронних об’єктів.

Пріоритетним напрямком для Хотинщини є розвиток туризму, який набуває вагомого перспективного значення з визнанням історичної пам’ятки Хотинської фортеці як одного з семи чудес України.

Велика увага в районі приділяється розвитку промисловості, сільського господарства, малого та середнього бізнесу, що спричиняє покращення добробуту мешканців району.

Покращення життя людей похилого віку – це турбота працівників Пенсійного фонду, адже тільки завдяки нової пенсійної системи, заснованої на принципах соціальної справедливості, – фінансово міцної та економічно ефективної, можна досягти поставленої мети.

Цього року виповнюється 26 років від часу заснування Пенсійного фонду України. Для працівників фонду – це роки нелегкої самовідданої праці, роки становлення і розвитку нової пенсійної системи. Пенсійний фонд відіграє значну роль в системі соціального розвитку населення, оскільки його діяльність спрямована на захист вразливої частки населення – людей похилого віку. Працівники управління Пенсійного фонду добре усвідомлюють всю складність покладених на них державою завдань по втіленню в життя масштабних соціальних програм, спрямованих на покращення добробуту більш ніж 19 тисяч пенсіонерів Хотинщини.

Згуртований колектив хотинських пенсійників очолює Віталій Дмитрович Кузик – молодий, розумний, вимогливий і енергійний керівник. Працює він на посаді з липня 2014 року, однак вже встиг  заслужити повагу і авторитет в колективі управління і серед керівництва органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. На першому плані у Віталія Дмитровича – завжди робота з людьми, високий рівень відповідальності перед тими громадянами, які потребують постійної опіки держави. Притаманно керівнику управління і уміння працювати з нашими партнерами – державними виконавцями, працівниками правоохоронних органів, контролюючими органами з метою успішної реалізації державної соціальної політики в районі.

Сьогодні в управлінні Пенсійного фонду в Хотинському районі працює 23 держаних службовці, переважна більшість яких, мають трудовий стаж в системі фонду від 5 до 20 років. Кожен із працівників управління усвідомлює нагальні потреби часу: не тільки працювати з високою відповідальністю та самовіддачею, дотримуватись чіткої виконавської дисципліни, удосконалюватися на професійному рівні, але й бути турботливими, уважними і доброзичливими до тих, хто звертається про допомогу. Крім професійних якостей, слід відмітити, що наші працівники уміють спілкуватися з людьми, адже без цього робота у Фонді неможлива. Молоді спеціалісти вчаться такого ставлення до роботи у досвідчених Уособленням відповідального ставлення до справи колеги називають Марію Іванівну Курчак, яка працює у Фонді з 1994 року, понад 20 років на державній службі в Пенсійному фонді. З 2003 року Марія Іванівна – заступник начальника управління – начальник відділу обліку надходження платежів. З 2011 року - перший заступник начальника управління. Тож становлення пенсійної системи відбувалося на її очах. Вимоглива до себе, і до підлеглих, вміє організувати роботу для якісного виконання поставлених завдань. Важливі риси стилю роботи – відданість та професійність. За час роботи в управлінні зарекомендувала себе, як принциповий і умілий керівник, кваліфікований спеціаліст, яка готова завжди прийти на допомогу іншим. За бездоганну працю та високий професіоналізм Марія Іванівна неодноразово нагороджувалась грамотами Головного управління Пенсійного фонду, Пенсійного фонду України, обласних та районних органів влади.

Для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на пенсійне забезпечення в управлінні функціонують два структурні підрозділи пенсійного забезпечення, які обслуговують 18257 пенсіонерів. Призначення і перерахунок пенсій, якісне і оперативне обслуговування громадян, що звертаються в управління з різних питань щодо пенсійного забезпечення – цими питаннями займаються спеціалісти відділів обслуговування громадян та з питань призначення та перерахунку пенсій. Курує ними енергійна, відповідальна, доброзичлива Світлана Іванівна Шкуренко, яка працює  у Фонді з 2004 року, спочатку - на посаді начальника відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж, з 2008 року – заступник начальника управління-начальник відділу пенсійного забезпечення, а з 2011 року – заступник начальника управління. За час роботи в управлінні зарекомендувала себе, як принциповий керівник, вмілий організатор, чудова колега, яка завжди готова допомогти людям у вирішенні їх проблем. За високий професіоналізм, за багаторічну сумлінну працю, відповідальне ставлення до своїх обов’язків, вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері пенсійного забезпечення, високий професіоналізм  Світлана Іванівна неодноразово нагороджувалась грамотами Головного управління Пенсійного фонду, обласних та районних органів влади.

Понад 13 років служінню літнім людям присвятила свою трудову діяльність Інна Євгенівна Челяк. З 2003 року – головний спеціаліст відділу пенсійного забезпечення; з липня 2016 року – начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій. Відданість своїй справі, професійні знання, ділові та моральні якості характеризують Інну Євгенівну, як кваліфікованого спеціаліста і керівника та наставника новоствореному молодому колективу.

                 Тисячі людей району відчувають турботу, увагу і доброзичливість працівників відділу з обслуговування громадян, який очолює молода, розумна, вимоглива до себе і до підлеглих Яна Станіславівна Гуйван. В системі Фонду вона з 2008 року. З серпня 2015 року – начальник відділу з обслуговування громадян. Знання пенсійного законодавства, витримка, такт фахівця і професійна підготовка, доброзичливість та чуйність дозволяють Яні Станіславівні успішно вирішувати проблеми, з якими звертаються громадяни. Саме молодий колектив працівників цих структурних підрозділів переймається пенсійною долею кожного пенсіонера. Доброта, щирість, безкорисливість, відповідальність і надійність забезпечили їм авторитет серед колег управління.

            Понад 25 років трудового життя віддала роботі в соціальній сфері на різних посадах, і уже більше 20 років працює в управлінні Пенсійного фонду Галина Іванівна Грищук. З березня 2016 року – завідувач сектором електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем. За час роботи в управлінні Пенсійного фонду зарекомендувала себе, як умілий керівник, кваліфікований спеціаліст. Галина Іванівна вольова в роботі, впевнена в собі жінка, здатна проявити наполегливість заради досягнення мети, але разом з тим їй притаманні жіночість, доброта й терпіння. Сектор, який очолює Галина Іванівна, працює професійно і з великою відповідальністю над виконанням поставлених завдань.

 

Наповнення бюджету Пенсійного Фонду; постійний контроль за цільовим використанням коштів, достовірністю видачі довідок для призначення пенсій – є одним із пріоритетних напрямів роботи управління Пенсійного фонду. На виконання такої важливої функції Пенсійного фонду направлена діяльність відділу платежів до пенсійної системи та контрольно-перевірочної роботи. З липня 2016 року відділ очолює сумлінна, відповідальна Мельничук Зінаїда Іванівна. В управлінні вона з 2002 року - очолювала відділ виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності. Працелюбність, принциповість, високий професіоналізм при виконанні завдань, покладених на відділ притаманні Зінаїді Іванівні. Вимогливість до себе, вболівання за доручену справу відомі її колегам та підлеглим.

 

Одним із основних  завдань, які виконує адміністративно-господарський сектор, є організація діловодства  та архівної справи в управлінні Пенсійного фонду. З метою успішного виконання своїх обов’язків працівники сектору здійснюють постійний контроль за дотриманням в апараті управління, його підрозділах вимог Інструкції з діловодства в Пенсійному фонді України, здійснюють постійний контроль за  виконанням документів, що  надходять до управління та власних управлінських рішень та рухом пенсійних справ. Колектив відділу – це фахівці  своєї справи, чиї здібності і професіоналізм спрямовані на чітке виконання завдань Фонду. Очолює сектор – молода, енергійна і відповідальна Попович Ірина Валеріївна.

 

Успішно працює в управлінні більше 15–ти років головним  спеціалістом – юрисконсультом Альона Олександрівна Печерова. До виконання своїх службових обов’язків ставиться сумлінно, вміє організувати роботу для якісного виконання поставлених завдань. Альона Олександрівна неодноразово нагороджувалась грамотами Головного управління Пенсійного фонду України, органів влади за сумлінну і ефективну працю, високий професіоналізм при виконання завдань, покладених на управління Пенсійного фонду.

 

     Добрим словом хотілося б згадати й працівників управління, які в різні роки працювали в Пенсійному фонді:

-       фундаторів Пенсійного фонду Олену Василівну Дідик (1991–1994 роки) та Лідію Миколаївну Гладку (1991–2010 роки);

-       першого начальника райвідділу Пенсійного фонду Володимира Терентійовича Дудчака (1994–1997 роки);

-       начальника управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Леоніда Васильовича Швеця (1998–2014 роки);

-       першого бухгалтера райвідділу Маю Семенівну Корчеву (1995–2002 роки);

-       головного спеціаліста відділу обліку надходження платежів Тетяну Миколаївну Проданчук (1994–2001 роки);

-       головного спеціаліста відділу пенсійного забезпечення Наталію Петрівну Ніколаєву (2002–2008);

-       головних спеціалістів відділу пенсійного забезпечення Тетяну Михайлівну Леонтьєву, Антоніну Володимирівну Гафічук, Оксану Олександрівну Славну (2002-2016);

-       начальника відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Ольгу Михайлівну Єлаш (2002-2016);

-       Олену Петрівну Фурлет (2000–2008)головного спеціаліста відділу виконання бюджету, бухгалтерського обліку та контролю за використанням коштів – заступника головного бухгалтера;

-       Лесю Михайлівну Савіну (1995–2006) – головного спеціаліста підрозділу персоніфікованого обліку відомостей.