Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Сторожинецький район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Сторожинецький район

 

Сторожинецький район найбільший в області. Площа його складає 116 тис. га, розташований в південно-західній частині Чернівецької області, на півдні проходить державний кордон  з Румунією .

Дві третини всієї площі займає Буковинське передгір’я і одну третю – буковинські Карпати. Район займає  вигідне географічне положення, має залізницю, мережу автошляхів.

До складу району входить 38 сільських населених пунктів, районний центр – м.Сторожинець, 1 селище міського типу. Чисельність населення району складає 96,4 тис. осіб, в тому числі міського – 24,0 тис. осіб. Густота населення в районі складає 83,08 осіб на квадратний кілометр.

Сторожинець – місто районного підпорядкування, адміністративний центр  Сторожинецького району, Чернівецької області. Розташований на лівому березі ріки Серету, біля підніжжя Карпат, за 20 км на південний захід від столиці краю Чернівців та 35 км від державного кордону,  є одним з найгарніших куточків Буковини. Відомий своєю природою, працелюбними людьми, численними храмами, юними талантами, особистостями, культурними здобутками. За археологічними матеріалами поселення Сторожинець вже існувало в XIV-XV ст. В офіційних джерелах Сторожинець з 1854 року називають містечком, а в 1900 році порушується питання про те, щоб його перевести в розряд міст. Тоді місто мало 1700 будинків, 7 тис. мешканців. Тут працювало 10 судових і 6 банківських чиновників, 6 адвокатів, 5 лікарів, мешкало багато торговців. З 21 травня 1904 року Сторожинець був затверджений містом. В ньому організовується повітове управління і суд  (на фото міська ратуша (початок ХХ ст.)).

Функціонування Пенсійного фонду є об'єктивним процесом фінансового забезпечення соціальних потреб населення.   Пенсійний фонд України, як фонд фінансових ресурсів цільового призначення, є самостійною ланкою фінансової системи держави і відіграє в ній надзвичайно важливу роль. Необхідність його створення та функціонування зумовлена потребою в наданні соціальних гарантій населенню, через здійснення соціального пенсійного забезпечення.

Пенсійний фонд, як самостійну фінансово-банківську структуру, було створено в 1992 р. на базі Українського республіканського відділення колишнього Пенсійного фонду СРСР для виконання Закону України "Про пенсійне забезпечення".  Відповідно до Закону України від 17.01.2002 № 2981 – ІІІ “Про внесення змін до деяких законів України”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 497 “Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду” проведено  реорганізацію Сторожинецького районного відділу Пенсійного фонду України , на базі якого утворено управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі.

Вже 4 роки минуло відтоді, як Німіжану Олександру Костянтиновичу запропонували очолити колектив управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі.  Енергійний, працьовитий, досконало знаючий роботу, самокритичний. Його великий досвід в роботі став в нагоді, і  найголовніший з нього : керувати — це не командувати, а ставити перед співробітником завдання. Керівник  усвідомлює, що йому довіряють, на нього покладають надію.

Найчастіше пересічні громадяни спілкуються з тими працівниками фонду, які приймають документи на призначення перерахунки пенсій. Організовує їх роботу відділ обслуговування громадян, який очолює Крупчак Наталія Вікторівна. 

Робота Пенсійного фонду є чіткою, якісною і адекватною вимогам часу завдяки людям, що її виконують. Завдяки специфічності роботи працівників фонду – з людьми і для людей – в його колектив, приходять лише ті, для кого милосердя, людяність, безкорисливість, самовіддача і високий професіоналізм є основними якостями спеціаліста. Навчити працівника бути чуйним не можливо. При цьому варто пам’ятати про культуру праці та етику поведінки з відвідувачами.

Обсяги роботи фонду з кожним роком тільки зростають, при цьому основним завданням управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі залишається своєчасне призначення та перерахування пенсій.

Діяльність Пенсійного Фонду району  у 90-тих роках, пов’язана з початком комп’ютеризації  органів Пенсійного Фонду, зокрема, введення автоматизованого обліку надходження страхових внесків, приймання відповідної звітності, а згодом складних програмних комплексів, без яких сьогодні важко собі уявити роботу управління Пенсійного фонду України в районі.

         У період від 1998 до 2003 року була створена система персоніфікованого обліку відомостей щодо застрахованих осіб. Прийняття Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” забезпечив процес створення нормативно-правової та організаційно-технічної бази для побудови нової пенсійної системи.

Працівники управління – єдина команда, що працює заради однієї мети – забезпечення комфортних умов обслуговування пенсіонерів району. Злагоджена й напружена робота всіх підрозділів установи, дає  позитивні  результати.