Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Путильський район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Путильський район

 

Путильщина має багату історико - архітектурну спадщину, старовинні самобутні традиції, обряди. Жителі гірського краю гордяться своїми земляками – це Л.Кобилицею, Ю.Федьковичем, Д.Харав’юком, М.Матіос, В.Вознюком, М.Зінчуком та багатьма іншими славними горянами, які тут народилися із гордістю писали і пишуть про своїх земляків, прославляють рідний край у своїх творіннях.

Серед пам’ятників архітектури - Церква  Різдва богородиці і дзвіниця в с. Селятин ( споруджено в 1630р.), Церква Святого Миколая Чудотворця в селищі Путила ( споруджено в 1886р. ), Дмитрівська церква в с. Дихтинець  (споруджено в 1871р.).

Серед пам’ятників природи в районі вирізняють Печера Довбуша (перевал Німчич), Соколиний Камінь (перевал Німчич), Скеля Кам’яна Багачка (с. Усть-Путила ).

Пенсійний фонд України було створено 21 грудня 1990 року як Українське республіканське відділення Пенсійного Фонду СРСР, яке у січні 1992 року було перетворене на Пенсійний Фонд України. Районний відділ Пенсійного фонду в Путильському районі створений в березні 1991 року.

Сьогодні Пенсійний фонд України – найбільш розгалужена фахова структура, яка здійснює багатогранну діяльність щодо пенсійного забезпечення громадян України, найпотужніша інституція в державі, яка акумулює і розподіляє значні за обсягом кошти, структура з могутнім кадровим потенціалом, які розвиваються і вдосконалюються.

З березня 1991 року управління Пенсійного фонду України в Путильському районі  очолював – Жебчук Леонід Іванович –  фахівець у галузі фінансів, який багато зробив у справі становлення і розвитку райуправління. Це був період, коли Пенсійний Фонд переживав своє становлення і для подальшої ефективної роботи потребував глибокого реформування. Вагомий внесок зробив він і для зміцнення кадрового потенціалу, запросивши на роботу до управління  досвідчених, висококваліфікованих працівників.  Декого вже немає серед нас, дехто продовжує працювати тут або в інших установах. Кожен свого часу зробив свій внесок у пенсійну справу.

 З 2006 року на посаді начальника управління Пенсійного фонду України в Путильському районі Чернівецької області працювала Слижук Аксенія Юріївна. За період роботи в управлінні зарекомендувала себе діловим, сумлінним, принциповим, ініціативним та відповідальним за доручену справу керівником. У ставлені до роботи втілює державницький підхід, дбає про професійну підготовку підлеглих, їх моральні та ділові якості. Забезпечує належне виконання законодавства України з питань державної служби.

Починаючи з 2010 року було запроваджено щомісячну звітність роботодавців до системи персоніфікованого обліку внесків, що дало змогу забезпечити щомісячне оновлення бази даних про сплату страхових внесків за кожного громадянина.

У рамках реалізації цієї програми визначена мета реформи пенсійної системи, якою є посилання соціального захисту осіб, що втратили працездатність, забезпечення гідного рівня їх життя в результаті стійкого розвитку пенсійної системи.

В жовтні 2013 року у зв’язку із набранням чинності 11 серпня 2013 року Закону України від 04.07.2013 №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», передано функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Міністерству доходів і зборів України.

На виконання постанови правління Пенсійного фонду України від 21 лютого 2012 року за № 4-3 затверджено положення про організацію прийому та обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України за принципом «єдиного вікна». 4 грудня 2013 в управлінні Пенсійного фонду України в Путильському районі Чернівецької області відбулося урочисте відкриття «єдиного вікна». Нова форма надання адміністративних послуг передбачала  створення зручних умов для обслуговування жителів району, забезпечення безперешкодного доступу до необхідної інформації та підвищення якості надання послуг у сфері пенсійного забезпечення.

З вересня 2015 року та поданий час працює начальником управління Пенсійного фонду України в Путильському районі Чернівецької області Каптарь Іван Васильович, який має вагомий досвід роботи в системі органів Пенсійного фонду.  Допомагає у виконанні завдань які ставляться перед управлінням  перший заступник начальника – Микитчук Ігор Васильович та заступник начальника – Торак Любов Миколаївна.

Нині триває робота щодо створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування, необхідних для запровадження другого рівня пенсійної системи. Ця система буде запроваджена після досягнення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду України.

А взагалі колектив управління – це велика привітна родина, яка живе спільним завданням – забезпечення гідного соціального стану жителів району. Працівники управління разом переживають і щоденні будні , і моменти радості та смутку, разом відзначають державні свята та проводять своє дозвілля.