Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Новоселицький район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Новоселицький район

 

                                     Площа: 738 кв.км.

                                    Населення: 78,7 тис.осіб

                                    Кількість пенсіонерів: 21,3 тис.осіб

                                    Кількість зайнятого  населення: 38,3 тис.осіб

                                    Питома вага пенсіонерів до зайнятого населення: 1,8

 

 

Місто Новоселиця — районний центр. Розташоване на лівому березі Пруту, на перетині автомагістралей Чернівці— Кишинів, Чернівці — Київ та залізниці. Вперше згадується в документах від 1456 року.

Провідна галузь економіки району — сільське господарство.

Значне місце в соціально-економічній сфері району займає управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі. Його працівники, які починали запроваджувати сучасну пенсійну систему в період кризових явищ в економіці 90-х років минулого століття, добре пам’ятають, як все відбувалось.

Наказом обласного управління Фонду у липні 1994 року створено Новоселицький районний відділ Чернівецького обласного управління Пенсійного фонду України, який був розташований за адресою: м.Новоселиця, вул. Леніна,37 у приміщенні райдержадміністрації. Його першим керівником було призначено Марію Андріївну Бідяк, яка працювала на цій посаді до лютого 1997 року.

 Значний внесок у справу становлення Пенсійного фонду в районі зробили керівники, які сьогодні знаходяться на заслуженому відпочинку, - Марчел Андрійович Демчучен (очолював управління з лютого 1997 року по жовтень 1998 року), Марія Георгіївна Нагірняк (очолювала управління з травня 1999 року по травень 2001 року) та Лілія Віссаріонівна Шалар (очолювала управління з червня 2001 року по травень 2013 року).

З липня 2013 року і по сьогодні управління працює на чолі з Анатолієм Васильовичем Процюком.

У 2002 році відповідно до наказу головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Новоселицький районний відділ Пенсійного фонду України  перетворено на управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі, який на даний час розташовується у приміщенні районної ради за адресою: м.Новоселиця, вул. Чкалова,7.

За всі роки існування районного органу Пенсійного фонду створено чітку, спрямовану на виконання законодавства України систему, спрямовану на забезпечення вчасного надходження коштів від підприємств, установ, організацій та фізичних осіб. В управлінні цю роботу покладено на відділ надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб, який застосовує цілий комплекс заходів, спрямованих на погашення боргів платників. У арсеналі - не тільки радикальні методи. На першому плані – індивідуальний підхід до кожного боржника.

У 2000 році в управлінні створено відділ персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж, у квітні 2009 року - відділ з контрольно-перевірочної роботи, в липні 2009 року відкрито сектор пенсійного забезпечення у с. Бояни.

У вересні 2013 року в приміщенні управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі відбулось відкриття офісу «єдиного вікна», який розташовано на першому поверсі. Головними функціями офісу є здійснення прийому громадян без поділу за дільничним принципом та у будь -  який час на протязі робочого дня без встановлення графіків прийому. Запровадження такого напряму роботи є ще одним кроком посилення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед громадян, які звертаються до управління, а саме підвищення поінформованості одержувачів про порядок, способи та умови отримання послуг, скорочення строків та підвищення комфортності надання послуг.

Враховуючи завдання та вимоги, які постають перед Пенсійним фондом, штат управління змінюється і на сьогодні складається з 27 працівників. Можна з упевненістю сказати, що високі показники роботи – заслуга кожного з них, адже історію завжди творять люди.

Можна з упевненістю сказати, що високі показники роботи – заслуга його працівників, адже історію завжди творять люди. Багато сил, енергії й свого душевного тепла віддали роботі працівники, які працювали на всіх етапах становлення і розвитку управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі. Це такі, як: В.Б. Єловська – працювала в управлінні з 1995 по 2011 рік, Н.Л. Котко – працювала з 1995 по 2014 рік, Л.І. Ністор – працює з 1995 року по сьогоднішній день, М.В. Гасюк – працюла з 1997 по 2013 рік, Л.В. Шалар – працюла з 2001по 2013 рік, Г.Л. Горенку – працювала з 2001 по 2014 рік.  Багатьох працівників управління відзначено державними нагородами: грамотами, подяками, почесними відзнаками правління Пенсійного фонду. Серед них хочеться відзначити К.С. Єловську, яка працювала в системі управління з 1994 по 2002 рік та була нагороджена в 2001 році Почесною Відзнакою Правління Пенсійного фонду України (постанова Правління Пенсійного фонду України від 24.10.2001 № 17-1), Л.В. Шалар, яка нагороджена в 2005 році Подякою прем’єр-міністра України.

Працівники управління беруть активну участь у багатьох заходах соціально-суспільного спрямування, у тому числі акціях з благоустрою та санітарної очистки довкілля, благодійних акціях, спортивних змаганнях. Бажання бути в авангарді всіх найважливіших подій в державі надає працівникам поштовх для подальшої напруженої праці та самовдосконалення.