Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Заставнівськоий район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Заставнівськоий район

 

На сьогоднішній день, управління Пенсійного фонду України в Заставнівському районі займає вагоме місце у  загальній структурі системи соціального захисту населення району, оскільки його діяльність пов’язана з однією з найуразливіших верств - людьми похилого віку.

Поринаючи в історію створення та розвитку управління,  не можна не згадати далекий 1990 рік та перших пенсійників Заставнівщини, якими стали  уповноважені від обласного управління Пенсійного фонду  Ілля Дмитрович Гайдей та Іван Миколайович Бурдейний, а розмістилися вони тоді в невеличкому орендованому приміщенні площею в 12 кв.м. Так в районі  розпочалося становлення нової державної інституції.

В 1994 році із офіційним наданням Пенсійному фонду України статусу центрального органу виконавчої влади,  було утворено Заставнівський районний відділ Пенсійного фонду України, який налічував на той час  6 працівників. Всіх їх без винятку можна назвати фундаторами пенсійної системи району, а очолила молодий колектив Орися Іванівна Скорейко, яка пропрацювала в системі Фонду з 1992 по 2011 роки.

Починаючи з 1997 року, Заставнівський районний відділ Пенсійного фонду, одним з перших в Чернівецькій області запроваджує ведення обліку та формування звітності в автоматизованому режимі, що значно полегшило роботу його працівникам та підвищило якість виробничого процесу.

 З березня 2000 року тут запрацювала система отримання персоніфікованої інформації про застрахованих осіб, а згодом впроваджено й інші складні програмні комплекси, без яких сьогодні  вже важко уявити собі  повноцінне функціонування пенсійної служби району. Враховуючи поставлені завдання та вимоги, щороку збільшувався і штат працівників поповнюючись новими  кваліфікованими  спеціалістами.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 № 497, Заставнівський районний відділ Пенсійного фонду України 10 травня 2002 року було реорганізовано в управління Пенсійного фонду України в Заставнівському районі, а вже з червня 2002 року управління отримує функції призначення пенсій.

Починаючи з 2011 року управління взяло на себе функції з адміністрування єдиного соціального внеску (які у 2013 році перебрали на себе органи Державної фіскальної служби України), і в тому ж році, пенсійну службу району очолив теперішній її керівник - Віктор Ілліч Стасюк.

Багато часу минуло з тих пір, і багато хто з початківців пенсійної справи в районі вже давно перебуває на заслуженому відпочинку, але залишилися ще й ті, хто й сьогодні плідно працює та передає свій досвід молодим спеціалістам.

Діяльність управління завжди була побудована таким чином, щоб максимально забезпечити доступність послуг, а також їх прозорість та відкритість.Задля покращення якості надання адміністративних послуг, уникнення черг, створення комфортних умов для прийому та обслуговування відвідувачів, у вересні 2013 року в управлінні відкрито офіс  із надання громадянам послуг за принципом „єдиного вікна”, а в 2015 році відбулась його модернізація та удосконалення  за європейськими стандартами.

Починаючи з  2013 року,  впроваджуються новітні технології надання інформаційно-консультативних послуг, зокрема засобами скайп-зв’язку та популяризації Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нині в штаті управління налічується 23 працівники, переважна більшість яких має трудовий стаж в системі Фонду більше 10 років  та повну вищу освіту, середній вік працівників – 39 років. Кожний з них,  є невід’ємною частинкою механізму, який працює на загальний результат. За сумлінну працю,  високі досягнення у роботі та особистий вклад у розвиток системи пенсійного забезпечення, працівники управління нагороджувались почесними грамотами різного рівня та подяками,  відзначались на Дошці пошани в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. А є серед них і такі, що були відзначені на вищому рівні:

Сергій Бежнар - у 2006 році нагороджений Почесною відзнакою Пенсійного фонду України;

Світлана Турецька - у 2010 році нагороджена відомчою заохочувальною відзнакою Пенсійного фонду України - нагрудним знаком „За заслуги” ІІІ ступеня;

Світлана Статкевич - у 2015 нагороджена Знаком пошани Пенсійного фонду України; 

Віктор Стасюк - у 2016 році нагороджений Почесною грамотою Пенсійного фонду України.

Надзвичайно важливим фактором, який завжди впливав на показники діяльності  управління, є морально-психологічний клімат в колективі,  і тому тут завжди цінувалися  доброзичливсть, працьовитість та професіоналізм, які  по цей час об’єднують його працівників  та приносять позитивний результат в роботі.

А взагалі, колектив управління Пенсійного фонду України в Заставнівському районі,  це одна єдина, привітна та дружня родина, яка звикла разом долати всі труднощі та розділяти  моменти радості, відзначати державні  та професійні свята, а саме основне – забезпечувати гідне виконання  всіх завдань та функцій  довірених державою.