Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Глибоцький район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Глибоцький район

 

Тут не кінець – початок України,

Бо звідусюди гості радо йдуть!

Їх зустрічає хлібом Буковина –

Через Глибоку йде в Європу путь!

 

Глибока (в 1919 – 1940 р.р. – Адинката) – селище міського типу (з 1956 р.), центр Глибоцького району. Розташована в південно-західній частині області, за 28 км від Чернівців. Залізнична станція – Глибока-Буковинська. Пролягають важливі шосейні шляхи Чернівці – Порубне, Вижниця – Порубне, Чернівці – Глибока та Глибока – Герца.

Кожен, хто живе на Буковині, має почуватися гордим за свій край, за його дивовижну красу і неповторність. За смерекові Карпати і швидкоплинний Дністер, щедру землю Глибоччини і бессарабські сади, за тисячолітній Хотин і архітектурний шедевр – резиденцію буковинських митрополитів. За багатоголосся культур і толерантність… Це – мій край. Це – край кожного з нас. Щоб по-справжньому любити його, гордитися ним, треба пізнати його, доторкнутися серцем і розумом  до його правічних джерел і витоків.

Перша письмова згадка про Глибоку датована 20 червня 1438 року. Глибоччина багата  своїми  пам'ятками природи.  На території Валякузьминського лісництва знаходиться Віковий дуб , якому понад 500 років. За історичними даними посадив його молдовський воєвода Штефан III у 1497 році після перемоги над військами польського короля Ольбрехта, котрі саме повернулися додому після невдалої облоги Сучави. Легенда свідчить, що 20 тис. полонених були запряжені в плуги, зорали политу кров'ю землю, у яку й були кинуті жолуді. Так на людській крові виріс дубовий ліс, і село неподалік Валя Кузьміна назвали Червона Діброва. Довкола дуба-велетня шумлять молоді та досить високі дубки - свого роду його праправнуки, що зросли із його жолудів.

 

 

Глибоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України

Чернівецької області

 

З  1 квітня 2016 року наше управління має назву Глибоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Чернівецької області і об’єднує два райони – Глибоцький та Герцаївський. В управлінні працює 25 фахівців своєї улюбленої справи. Очолює об’єднане управління Іван Пентелейович Крецу. На обліку  перебуває більше 16 тисяч пенсіонерів (Глибоцький район). Обслуговують їх кваліфіковані фахівці структурних підрозділів з питань пенсійного забезпечення. Починаючи з жовтня 2013 року відвідувачі отримують послуги за принципом «Єдиного вікна». Новітні технології не краєм зачепили  органи Пенсійного фонду України. Послуги в частині прийому та призначення пенсій громадянам надаються за допомогою Web-технологій.

А починалося все колись так:

З моменту заснування тоді ще відділення Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі очолювали відповідальні, чуйні, з великим практичним досвідом керівники: Валентина  Сичова, Петро  Фундюр, Дмитро  Мігоряну.    Пізніше, у 2002 році, коли було створено управління, його очолила Євдокія Оршевська , які  доклали максимум зусиль, аби кожен пенсіонер був впевнений в завтрашньому дні. Адже, яке сьогодення без історії створення та розвитку.

Нелегке завдання випало на тендітні плечі жінки-керівника Валентини Андріївни Сичової (з червня 1994 року по липень 1997 року - очолити нову фінансову солідарну інституцію.

На період керівництва Петра Опанасовича Фундюра,  (з січня 1998 року по червень 2000 року) випало нелегке завдання — розрахунки з Пенсійним фондом «натурою», векселями; боржники розраховувалися з Пенсійним фондом своєю продукцією, тобто у той час були використані нетрадиційні джерела та методи наповнення бюджету Фонду. Разом з тим, лише завдяки великій працелюбності колективу, який па той час складався з 13 працівників, змогли гідно висто­яти і здолати усі труднощі, які стали своєрідним загартуванням і в житті, і  в роботі.       

За безпосередньої участі Дмитра Івановича  Мігоряну (з червня 2000 року по листопад 2001 року) створені необхідні умови для успішного впровадження системи персоніфікованого обліку щодо застрахованих осіб (СПОВ), яка стала однією з передумов у проведенні пенсійної реформи. Процес впровадження потребував величезної уваги та організованості.                                    

Євдокія Миколаївна Оршевська (фото 4) (з червня 2002 року по жовтень 2006 року)— гарна жінка, чуйний керівник, з великим почуттям відповідальності, доброзичлива, здатна долати усілякі життєві труднощі, у будь-який момент прийти на допомогу. Це вона об’єднала  новостворений колектив, зробивши з нього справжню дружну сім’ю.  До  тільки-но створеного управління у 2002  з управління праці  Глибоцької райдержадміністрації  перейшли чудові, висококваліфіковані «призначенці» і досі тут працюють . Це фахівці своє справи - Мирослава Сорощук, Лариса  Тоненчук, Світлана  Петрова, Галина Заплітна, відділ яких очолила працелюбна жінка та досвідчений фахівець Любов  Кушнір.

Досі  нинішні працівники зустрічаються з  колишніми, а нині пенсіонерами, віддаючи їм шану і повагу. Це і колишній начальник управління Євдокія Оршевська, колишній перший заступник начальника управління  Марія Чорнокозинська, колишній головний бухгалтер Галина Крючкова,  колишній головний спеціаліст  відділу персоніфікованого обліку Євдокія Закревська, головний спеціаліст відділу обліку надходження платежів Надія Кравченко, колишній головний спеціаліст-юрисконсульт Марія Боднарюк. Спілкуються, діляться спогадами, дають поради.

Пройшло немало часу, майже десять років як управління очолює Іван Пентелейович Крецу (з грудня 2006 року). Досвідчений керівник, зрозуміє кожного і допоможе. Розуміється  на пенсіях, вміє розмовляти з боржниками до пенсійної системи, знає як  заспокоїти , розрадити і обнадіяти. При необхідності  і в суді виступить і замок поміняє.

Опікується структурними підрозділами пенсійного забезпечення заступник начальника об’єднаного управління Любов Кушнір  – досвідчений спеціаліст з тридцятилітнім досвідом.  

За технологією  громадянин, що приходить на прийом і має необхідність в нашій допомозі звертається до «Єдиного вікна», де його зустрічають усміхнені та привітні спеціалісти відділу обслуговування громадян. Фахівці «фронт-офісу»– «лице» управління.

 

Якісно, швидко, з дотриманням вимог чинного законодавства – завдання спеціалістів відділу з питань призначення та перерахунку пенсій. Це завдяки їх кваліфікації  матеріли пенсійних справ вчасно опрацьовані, вчасно перевірені та вчасно направлені до управління з координації та контролю за виплатою пенсій.

Виконання планових завдань щодо надходження власних коштів – завдання відділу обліку надходжень платежів до пенсійної системи та контрольно-перевірочної роботи, в якому  працює шестеро фахівців, з них четверо в Глибоці. Це саме вони дбають про відшкодування коштів, в тому числі призначених на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах.    

Організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів правління Пенсійного фонду України, захист інтересів Пенсійного фонду в судах є основними завданнями та напрямами роботи головного спеціаліста-юрисконсульта  Ольги Зайцевої.

              

Одним з основних завдань відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем є формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, внесення відомостей до нього та їх використання. У відділі працюють троє досвідчених фахівців своєї справи - головний спеціаліст Світлана Петрова, Марін Скрипа (Герци) та начальник відділу Іван Жук.                                                                                       

Головний спеціаліст з виконання бюджету-головний бухгалтер  Ольга Зеленко, хоч людина в управлінні і нова, проте професіонал у своїй галузі. Нараховує заробітну плату, дбає про бухгалтерський облік в управлінні.

Виконавська дисципліна – одна із складових злагодженої роботи усього управління, саме вона є свідченням того як і наскільки ефективно здійснює свою діяльність Фонд. В Глибоцькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Чернівецької області  відповідає за це діловодна служба, яку очолює начальник адміністративно-госпо-дарського відділу Лариса Лопуляк.

Кожен з нас щодня робить свій внесок у злагоджену  роботу управління, як не згадати про діловода Галину Балан , архіваріуса Орисю Білан, водія Івана Данилюка.

 

Ми – одне ціле, бо вміємо разом і працювати і святкувати.