Meню

 

Історія Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Вижницький район | Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Вижницький район

 

Площа: 903,4 кв. км

Населення: 55,7 тис. осіб

Кількість пенсіонерів: 14.7 тис. осіб

Кількість зайнятого населення: 13,5 тис. осіб

 

Воротами в Карпати називають невелике буковинське містечко Вижниця, що розкинулося в долині, вздовж берегів швидкоплинного Черемошу.

Вижниця – центр однойменного району. Тут розташовані органи державної влади та місцевого самоврядування, об’єкти соціально – культурної сфери.  

Діяльність Пенсійного фонду на Вижниччині починалась із роботи уповноважених філій. Першими уповноваженими були Іванська К.І. та Майорова Л.П., які сьогодні перебувають на заслуженому відпочинку.

З 1992 року на посаді головного інспектора обласного управління Фонду у Вижницькому районі почала працювати Сарапіонова В.В., яка і стала першим начальником районного відділу, створеного в 1994 році. Тоді ж почали працювати у Фонді і працюють донині Вінтоняк Н.Ю., Токар С.Т., Граб Л.В., Кичма Ж.Я..

Саме тоді районний відділ розпочав формувати базу страхувальників району: масово реєстрували кооперативи, малі приватні підприємства, селянсько-фермерські господарства та підприємців. Виконували це завдання 8 фахівців. Спеціалісти відділу займали одну кімнату в приміщенні Вижницької районної державної адміністрації площею 16 кв.м. Прийом звітів від платників, їх обробку та зведення, бухгалтерський облік проводили вручну. Під час здачі квартальної звітності утворювались величезні черги.

1996 рік став початком комп’ютеризації Пенсійного фонду, зокрема запровадження автоматизованого обліку надходження страхових внесків, приймання звітності. Цю роботу в управлінні розпочали люди, які згодом утворили кістяк відділу надходження доходів. Багато років у відділі працюють спеціалісти Мачужек Н.І. і Романюк О.І.., які набули великого професійного досвіду. Тут розпочала свою трудову діяльність на посаді головного спеціаліста Кичма Ж.Я., яка вже понад 10 років обіймає посаду першого заступника начальника управління.

З 1995 року введено посади спеціалістів з призначення пенсій, які проводили перевірки в управлінні праці та соціального захисту населення. щодо правильності призначення пенсій.

15 вересня 1998 року заступником начальника районного відділу Пенсійного фонду України призначений Борис Олександрович Корня , який з 11 грудня 1998 року очолив відділ. Незабаром пенсійники переїхали у нове приміщення прохідної ВАТ “Вижницький ДОК” площею 342 кв.м., придбане за сприяння нового начальника. Його підходи до організації роботи в управлінні, створення сприятливої атмосфери в колективі, як і пам’ять про нього назавжди залишиться в стінах управління  та серцях працівників.

У 1995-2000 роках фахівці управління зіткнулися з новим явищем – в рахунок виплати пенсій зараховували сплату природнього газу, електроенергії, комунальних платежів. Виплачували пенсії й товарами першої необхідності.

В липні 2002 році Вижницький районний відділ Пенсійного фонду України реорганізовано в управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі Чернівецької області. В той же час створено відділ пенсійного забезпечення та передано функції з призначення пенсій. Саме з 2000 року впроваджується система персоніфікованого обліку відомостей щодо застрахованих осіб.

Нині управління Фонду у Вижницькому районі обслуговує більше 14 тисяч пенсіонерів.

Відділ з питань призначення та перерахунку пенсій очолює Нестирюк В.Д., яка присвятила сфері пенсійного забезпечення вже понад 30 років. Працюють у відділі досвідчені працівники: Кузик М.І., Тураш М. І., Стринадко М.М., Лучик Т.П., Гакман О.В..

З вересня 2013 року в управлінні діє нова організаційна форма надання послуг – прийом громадян за принципом “єдиного вікна”, що має на меті покращення якості надання послуг і зменшення часу на їх отримання.

Начальник відділу обслуговування громадян Войтун М.Д. завжди усміхнена та привітна. Разом з нею працюють молоді, але вже досвідчені працівники Різун В.П. та Іванчук І.Д. Під керівництвом Войтун М.Д. набуває досвіду та практичних навиків молодий спеціаліст Веклич Т.В.

Адміністративно-господарський сектор – «наймолодший» в управлінні, але завдань і обов’язків працівників сектору чимало. Досвідченими фахівцями завідувачем сектора Плискою О. І. та провідним документознавцем Ганущак О. І. за короткий проміжок часу освоєно програму щодо руху пенсійних справ. В приміщенні Фонду на стенді “На допомогу майбутньому пенсіонеру” наведено перелік документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника і зразки відповідних заяв.

Фахівці управління надають мешканцям району консультації в онлайн-режимі за допомогою скайпу, а також  щоденно працює “пряма” телефонна лінія.

В грудні 2015 року на посаду начальника управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі призначено Бойка М. І.

В колективі управління панує тепла та дружня атмосфера. Працівники управління кожного пенсіонера зустрічають з посмішкою на обличчі, адже кожна людина  потребують добрих слів та максимум уваги.

Працівники управління завжди беруть активну участь у соціально-культурному житті Вижниччини та шанують традиції і звичаї місцевої культури.